Uroczyste pożegnanie

„Aż nadszedł koniec, ale zanim skończę, raz jeszcze jeden życzenia dołączę…” – tymi słowami klasa szósta pożegnała się ze szkołą podstawową i podziękowała Pani Dyrektor i swoim nauczycielom za sześć lat pracy dydaktycznej i wychowawczej w I Prywatnej Szkole Podstawowej.

Prezentując zgromadzonym gościom i pedagogom program artystyczny, uczniowie klasy szóstej przypomnieli najważniejsze momenty w swoim szkolnym życiu – chwile trudów i ciężkiej pracy, ale również radości z sukcesów, zdobywania nowych doświadczeń i budowania silnych mostów przyjaźni. Koleżanki i koledzy z klasy IV pożegnali ich życzeniami i słowami otuchy oraz zabawnymi dyplomami, które doskonale oddały charakter każdego z uczniów VI klasy. Na szczęście wrócą do Nas już po wakacjach, by kontynuować naukę w naszym gimnazjum.

Z kolei uczniowie klasy III I Niepublicznego Gimnazjum w Sierpcu żegnają się z murami szkoły, by kontynuować naukę w wybranych przez siebie szkołach średnich. Do tego dnia, obecni już absolwenci, przygotowywali się pod czujnym okiem wychowawcy od kilku tygodni. W swoim występie artystycznym przedstawili zabawne scenki z życia szkoły i pochwalili się talentem wokalnym, wprowadzając letni nastrój i śpiewając o upragnionych wakacjach. Występ spotkał się z żywym odbiorem publiczności wywołując uśmiech na twarzach zaproszonych gości. Serdeczne podziękowania zostały skierowane do wszystkich pracowników szkoły – Dyrekcji, nauczycieli i wychowawców.

Nie obyło się również bez ważnych i pięknych słów wdzięczności skierowanych do uczniów i rodziców przez Panią Dyrektor Danutę Żuławnik, która gratulowała im sukcesów i życzyła powodzenia na dalszej drodze rozwoju, mając nadzieję, że wiedza i doświadczenie, które zdobyli w naszej szkole zaowocuje w przyszłości znakomitymi osiągnięciami.

Jak co roku część artystyczną poprzedziło uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych dla rodziców oraz nagród i dyplomów dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2014/2015 osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, mogli pochwalić się wzorowym i bardzo dobrym zachowaniem oraz reprezentowali szkołę swoim talentem i wiedzą w konkursach przedmiotowych i imprezach artystycznych. Przyznano również nagrody specjalne dla uczniów, którzy przez 3 lata uzyskiwali świadectwo z wyróżnieniem. Statuetkę „Ucznia z klasą” otrzymały uczennice klasy szóstej I PSP: Dorota Jeżewska, Klaudia Karaszewska i Anna Placek, zaś tytuł „Omnibusa wiedzy” uzyskały Nina Jabłonowska i Anna Żuławnik z III klasy ING.

Pani Dyrektor złożyła także dyplomy na ręce rodziców, którzy swoją postawą i zaangażowaniem wspierali pracę szkoły. Szczególne podziękowania należą się Paniom Barbarze Krowickiej, Magdalenie Stasiak, Beacie Wierzbickiej, Joannie Jabłonowskiej i Panu Jarosławowi Żuławnik.

Życzymy naszym uczniom i ich rodzicom udanych i bezpiecznych wyjazdów wakacyjnych, nieba pełnego słońca, spokoju i relaksu w zaciszu domowego ogniska. Zaś absolwentom życzymy, aby każdy jak najmilej wspominał chwile spędzone w szkolnych murach i powracał do niej myślami z uśmiechem na twarzy. Do zobaczenia!

GALERIA