Konkurs o Sierpcu

27 maja w 25 rocznicę istnienia samorządu gminnego w Polsce w sali widowiskowej CKiS odbył się Konkurs Wiedzy o Samorządzie Miejskim oraz Mieście Sierpc.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny – jeden zespół tworzyli uczniowie klasy VI, drugi zaś gimnazjaliści z klasy I i III. Uczestnicy konkursu musieli uporać się z różnorodnymi zadaniami. Należało wykazać się wiedzą o samorządzie miejskim, historii i teraźniejszości Sierpca. Przed uczestnikami konkursowych zmagań postawiono również zadania praktyczne – układanie puzzli, rysowanie.

Szczególne zainteresowanie wzbudziły scenki. Bardzo atrakcyjnym okazał się występ naszych gimnazjalistów, którzy w oryginalny, żartobliwy sposób zaprezentowali „muzyczno – wokalną” sesję Rady Miasta. Rywalizacja odbywała się przy niezwykle goracym dopingu licznie zgromadzonej publiczności. Szóstoklasiści rywalizację zakończyli na trzecim miejscu, natomiast ekipa gimnazjum zajęła drugie miejsce.

GALERIA