Wycieczka do Warszawy 2015

Dnia 29 kwietnia 2015 roku uczniowie klas I, II, III gimnazjum wyruszyli do Warszawy. W programie wycieczki były dwie odmienne w charakterze atrakcje. Najpierw gimnazjaliści odwiedzili Stadion Narodowy, gdzie obejrzeli innowacyjną, wirtualną wystawę „Pompeje. Życie w cieniu wulkanu”. Eksplozja przybliżyła tragiczne wydarzenia z 79 roku, kiedy to Pompeje zostały zniszczone przez wulkan Wezuwiusz. Rekonstrukcje 3D, efekty multisensoryczne, hologramy, miraże i multiprojekcje sprawiły, że zwiedzający znaleźli się w centrum dramatycznych wydarzeń. Momentem kulminacyjnym była erupcja wulkanu w wymiarze 4D.

Potem uczniowie weszli na trybuny Stadionu Narodowego. Podziwiali zarówno płytę boiska jak i dach obiektu (tego dnia był otwarty). Konstrukcja nośna dachu na tle bezchmurnego nieba prezentowała się niezwykle okazale.

Kolejny punkt wycieczki to spotkanie z niezwykłą postacią – Małym Księciem. Na deskach Teatru Muzycznego „Roma” odbyła się swoista robinsonada bohatera książki Saint de Exupery. Oczom widzów ukazała się galeria postaci, które spotkał Mały Książę – Róża, Lis, Bankier, Pijak, Żmija. Wpadająca w ucho muzyka, ciekawe teksty piosenek, taniec no i oczywiście gra aktorów sprawiły, iż spektakl okazał się ciekawym widowiskiem. Kwietniowy wyjazd do Warszawy dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

GALERIA